Erikova a Adamova včelí farma

       

Já jsem Erik a vedle mě je můj bratr Adam.

Studuji veterinu na Hartpury College ve Velké Británii a Adam chodí na Prague British International School. Oba jsme hobby včelaři.

Víkendy trávíme na venkově nedaleko Prahy, kde se staráme o naše včelstva. V současnosti máme 25 včelích úlů. Jakmile se rozjaří začíná nám práce okolo včel, otevíráme úly a pozorujeme, co je ve včelstvech nového, jak včely sbírají nektar a pyl a jak se plástve plní medem.

Připravili jsme pro Vás zajímavou prohlídku naší včelí farmy. Exkurze je určena rodinám s dětmi, školám, jednoduše všem zájemcům, kteří se chtějí dozvědět více o životě včel, vyzkoušet si práci včelaře a vytočit si vlastní med. Pro každého návštěvníka máme připravený ochranný včelařský oblek. Na farmě je k dispozici moderní medárna, přírodní učebna i skleněné pozorovací úly.

Od května do července jsou včelstva v plné síle a my sklízíme plody jejich tvrdé práce. Z rámků plných medu ometeme včely, v medárně je odvíčkujeme a vložíme do medometu. Potom už stačí jen pořádně zatočit klikou medometu a med vytéká plným proudem. Je to opravdu jedinečný zážitek a nikdo z Vás by jej neměl promeškat.

Co všechno jsme si pro Vás na včelí farmě připravili, naleznete na našich webových stránkách.